Напишите
Позвоните нам
+38 044 495 60 53, 044 492 90 92Иностранный банк с международными инвестициями
+38 044 495 60 53

Google+

СМИ о нас

15.12.2011

"Хрещатик": Куда лучше всего вкладывать деньгиЗа даними Національного банку України, розмір готівки поза банківською системою на жовтень 2011 року склав 188 380 млн грн або 28% загальної грошової маси. У країнах з розвиненою економікою цей показник, зазвичай, коливається на рівні 10%. З іншого боку, для банків такий обсяг готівки на руках є сигналом до розгортання активних рекламних кампаній щодо залучення цих коштів і повернення їх у сферу регульованого банківського обігу. Особливо активними є фінансові установи перед новорічними і різдвяними святами, збільшуючи ставки за депозитами і пропонуючи вигідніші умови. З огляду на це, актуальним є питання: куди ж вкласти кошти?

Нерухомість

“Незважаючи на помітне зростання попиту на вторинному ринку нерухомості, що спостерігається у 2011 році, наразі інвестувати в житло все ще невигідно: низька дохідність та великий строк окупності, — зазначає “Хрещатику” Олександр Друзенко, виконавчий директор мережі агенцій нерухомості “RealDruzi”. — Але з метою збереження коштів нерухомість залишається однією з найпривабливіших уже декілька десятків років. На сьогоднішній день поодинокі інвестування в житлову нерухомість здійснюють фізичні особи, які планують деякий час здавати свої квартири в оренду, отримуючи прибуток. Хоча більшість угод укладається саме для придбання житла для власного проживання або для збереження коштів. Інвестування в комерційну нерухомість більш привабливе (дохідність 11–12%, строк окупності 7–8 років), що підтверджує велика кількість угод в даному сегменті ринку”.

Експерт додає, що в майбутньому квартири можуть подешевшати, та це буде обумовлено не стільки очікуваннями другої хвилі кризи та падінням курсу долара, скільки загальною тенденцією здешевлення, пов’язаного з відсутністю суттєвого росту доходів населення.

“Різкого здешевлення ми не очікуємо, воно і надалі буде досить плавним та помірним, а в деяких сегментах ринку воно взагалі не прогнозується. Безумовно, на кількість угод на деякий період вплине внесення змін до деяких законодавчих актів України. Наприклад, щодо вдосконалення процедури здійснення державної реєстрації земельних ділянок, іншого нерухомого майна (передача уповноважень реєстрації прав власності від БТІ до підрозділів Мін’юсту), але цей вплив буде тимчасовим, крім того, він накопичить відкладений попит та відповідно не призведе до суттєвого здешевлення”, — підсумовує Олександр Друзенко.

Депозити

Вони були і залишаються найпопулярнішим видом інвестицій для населення через їх доступність. Якщо придбати житло (ціни від 8–10 тис. грн за м2) може дозволити собі далеко не кожний пересічний громадянин, то покласти гроші на депозит (зазвичай мінімальна сума вкладу коливається в межах 500 гривень або 100$ у іноземній валюті) — опція, доступна широкому загалу. За даними НБУ, обсяг депозитів населення, залучених фінансовими корпораціями у жовтні 2011 року складав 306 160 млн грн, що на 15,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У регіональному розрізі перше місце за цим показником займає Київ і область, частка яких становить 36,6% загального обсягу. Анджей Олейник, директор з маркетингу та розвитку продуктів Platinum Bank, зазначає, що протягом 2011 року спостерігалось як суттєве зниження (3-й квартал), так і активне зростання обсягів залучення вкладів у 4-му кварталі. А найбільш популярними валютами є гривня і долар США.

На думку В’ячеслава Фоменка, спеціаліста управління депозитних продуктів OTP Банку, суттєвий відтік депозитів спостерігався лише у вересні. “На початку осені долар був більш популярним на фоні девальваційних очікувань, однак наразі експерти відзначають підвищений інтерес до гривні у зв’язку зі зростанням відсоткових ставок”.

Ігор Шумицький, директор департаменту маркетингу роздрібного бізнесу VAB Банку, додає: “В кінці року банки активізували діяльність щодо залучення коштів, особливо у гривні, для накопичення ресурсів та розвитку споживчого кредитування, а також для забезпечення ліквідності та утримання клієнтської бази”.

“Передноворічний період традиційно характеризується рекордними обсягами виданих кредитів внаслідок зростання об’ємів продажу різних товарів народного попиту (побутова техніка та інше), і підвищеним попитом на споживчі та готівкові кредити. Активне кредитування у 4-му кварталі забезпечує весь банк роботою на цілий рік”, — підсумовує Анджей Олейник.

Слід зазначити, що середній розмір ставок у різних банках наразі коливається на рівні 19–25% річних у гривні. Доларові ставки складають 7–12% річних, залежно від банку і умов депозиту. Євровалюту готові залучати під 7-10% річних, проте аналітики не радять зберігати кошти у євро на фоні інфляційних очікувань у ЄС. За даних умов гривневі депозити виглядаються найбільш привабливими.

Банківське золото

“Рівень продажів банківських металів у 2011 році значно перевищив ідентичний показник минулого року, — стверджує В’ячеслав Фоменко, спеціаліст управління депозитних продуктів OTP Банку. — Переваг інвестування в метали багато: постійний ріст цін на золото, яке подорожчало в 20 разів за 10 років, і підвищена увага до нього у періоди економічної нестабільності. Крім того, спостерігається постійно зростаючий інвестиційний попит, пов’язаний зі скороченням запасів цінних металів в надрах землі, що має призвести до подорожчання золота у довгостроковій перспективі”.

До речі, інвестиційні монети від НБУ в продаж іще не надійшли, та експерти прогнозують, що вони зможуть взяти на себе частину інвестиційного попиту, але не дуже значну, бо населенню необхідний певний час, щоб звикнути до цього нового банківського інструменту.

Цікавим з цієї точки зору є банківський продукт, що має назву "депозит у золоті". Клієнтом вкладається певна сума коштів, як правило, еквівалент вартості 50 грам цінного металу у гривні на депозит. Фактичного придбання злитку не відбувається, а по закінченні терміну вкладу клієнт може забрати кошти, але вже по ціні золота на поточну дату. Річна відсоткова ставка за даним інструментом складає 1–6%. Щоправда, такий вид інвестування, по-перше, пропонується достатньо обмеженою кількістю банків, а по-друге, не є доступним для пересічних громадян, адже ціна на купівлю 1 грама безготівкового золота складає приблизно 335 грн, відповідно мінімальна сума депозиту дорівнює 16 750 грн. Деякими банками даний вид депозиту пропонується виключно VIP-клієнтам і власникам золотих платіжних карток.

“Що стосується металів, то їх вартість — це дуже складний процес, на який споживач ніяк не впливає. Так що ризиковість цих продуктів зовсім різна. Враховуючи рекордні ставки на ринку депозитів, я б рекомендував, насамперед, депозити, які поєднують у собі і прибутковість, і безпеку”, — зазначає Анджей Олейник, директор з маркетингу та розвитку продуктів Platinum Bankк списку