Напишите нам
Zapros@platinumbank.com.ua
Позвоните нам
+38 044 495 60 53, 044 495 60 55Иностранный банк с международными инвестициями
+38 044 495 60 53
3080

Google+

СМИ о нас

05.11.2009

"Меркурій": Евро стновится популярнееПостійні розмови про ослаблення долара дають свої плоди. Поступово популярність євро як валюти для збереження коштів зростає. Крім того, падіння долара по відношенню до інших валют, яке спостерігається впродовж останніх тижнів заставляє все більше замислюватися про те, що необхідно тримати заощадження як мінімум в декількох валютах. Правда не всі банкіри солідарні з тим, що євро стає дедалі більш популярним. Не у всіх банках видно зміни в депозитних портфелях. "У вересні 2009 року не спостерігалося істотних змін в структурі депозитного портфеля по всіх валютах, - говорить Кшиштоф Кужьбік, член правління з роздрібного банківського! бізнесу АКБ "Форум". - Деякий відтік в гривні спостерігався в липні, серпні. Таким чином, люди спробували "застрахувати" свої заощадження від знецінення гривні". "Ми не спостерігаємо тенденції збільшення депозитів в євро в нашому банку. Згідно досліджень ринку ми бачимо відтік депозитів в гривні і в доларах США, як і незначне збільшення банківського депозитного портфеля в євро, - говорить Анджей Олейник, заступник фінансового директора, директор з маркетингу Platinum Bank. -А це говорить про те, що думки експертів, опубліковані в ЗМІ за останній час, вплинули на розподіл депозитних вкладів в доларах США і євро". Та і тримати гроші в євро не так привабливо.

У багатьох банках ставки по депозитах в євро, як правило, нижче, ніж в доларах. Правда знецінення американської валюти і постійні страшилки часто заставляють діяти по натхненню і на перспективу. "У зв'язку із зростанням курс євро відносно долара США на світових ринках на тлі падіння курсу гривні, що відбувалося, відносно долара США, для населення виник ефект додаткового зростання курсу євро відносно гривні - оскільки окрім зростання крос-кур-су долар/Євро накладався ще і факт зростання самого долара відносно гривні. Тому частина громадян вважала за краще розширити вклади в гривні і доларах США вкладами в євро, - говорить Олексій Козирєв, директор казначейства ВАТ КБ "Хрещатик". Втім, збільшення долі депозитів і поточних рахунків в євро відзначають представники крупних банків. Можливо, через те, що крупнішим банкам, люди довіряють більше. "Депозити в євро стали мати попит ще кілька років тому. їх популярність збільшується з кожним роком. У поточному році це стало ще помітніше: якщо на початку року 17-18% вкладників зберігали свої заощадження в євро, то до жовтня ця цифра склала 21-22%, - Антон Шаперенков, начальник департаменту розробки продуктів роздрібного бізнесу VAB Банку. - Не дивлячись на це, популярність доларових вкладів залишається на високому рівні, а доля депозитів в євро збільшується за рахунок депозитів в національній валюті".

 "Так, популярність депозитів і вкладів до запитання в євро у вересні у наших клієнтів дійсно підвищилася. Вкладники, орієнтовані на заощадження в твердій валюті, стали диверсифікувати ризики коливання курсів валют і перерозподіляти свої вкладення на користь вкладів в євро, - стверджує Тетяна Шаповал, директор департаменту розвитку роздрібного бизнесу АО "Індекс Банку ". - Так, їх доля в загальному об'ємі місячних залучень у нас в банку зросла до 15% за рахунок зменшення долі залучення вкладів в доларах США, не дивлячись на традиційно менш привабливі ставки по депозитах в європейській валюті". Інтерес банків до євро знижується з початку року. Про це свідчить негативна динаміка середньої процентної ставки по депозитах в даній валюті. Аби зрозуміти, чому знижуються ставки по вкладах в доларах і євро, потрібно згадати, що для банків депозитні засоби є ресурсами для здійснення кредитування. Політика НБУ відносно валютного кредитування останнім часом посилилася (підвищення резервів), і, як наслідок, залучення ресурсів в іноземній валюті втратило для банків свою актуальність. Підвищення ставок в євро і доларах можна спостерігати в тих банках, де є проблеми з поверненням валютних кредитів, виданих клієнтам, і потрібні валютні ресурси для погашення власних зовнішніх запозичень. Володимир ЖВАВО,к списку