Напишите
Позвоните нам
+38 044 495 60 53, 044 492 90 92Иностранный банк с международными инвестициями
+38 044 495 60 53

Google+

СМИ о нас

18.06.2009

"Репортер": Один мошенник, четырнадцать потерпевших, два самоубийстваКоли у маленької людини
з’являються великі гроші,
її розум стає ще меншим.
Леонід Сухоруков
Описана нижче історія може стати приводом до написання сценарію гостросюжетного фільму. Хочеться сподіватися, що зі щасливим кінцем.

Хоча розвиток подій поки що не дуже оптимістичний. Двоє постраждалих від дій афериста вже покінчили життя самогубством. Доля інших поки що вирішується у судах. Головний герой можливого фільму – приватний підприємець із Коломиї, назвемо його К. Обманюючи людей, він переконував їх оформляти кредити у різних банках. Серед них: «ІМЕКСБАНК», «Альфабанк», «Міжнародний Іпотечний банк», «Комерцбанк», «Надра», «Ві-Ей-Бі Банк», «Приватбанк», підприємства «Просто Фінанси», «Аккорд Плюс», Кредитні спілки «Акорд» та «Станіславська», можливо, й інші. Підступом і обманом К. заволодів великою сумою грошей та майном, яке він перепродував. Люди чомусь йому вірили, оформляли на себе кредити, а гроші віддавали шахраю.

Легкий заробіток
Мама одного із постраждалих, пані Марія, розповідає: «Мій син півроку лежав у лікарні і мав ще лежати. Одного разу він приїхав і каже, що підприємець, який має три фірми у Франківську, хоче взяти його на роботу. А я йому кажу: яка робота, тобі треба лікуватися. Але син пояснив, що його оформлять на роботу формально – тільки для того, щоб ішов стаж». Син приїхав додому вже разом із К., взяв паспорт і військовий квиток, мотивуючи тим, що документи потрібні аби оформитися на роботу, і сказав мамі, що буде у лікарні. У понеділок, 4 лютого 2007 року, до Марії подзвонила жінка і почала розпитувати про сина. На запитання, чому вона цікавиться ним, жінка сказала, що той оформив кредит у банку. З поганим передчуттям Марія передзвонила у лікарню, де лежав її син. Але лікар сказав, що хворий не з’являвся. Наступного дня Марія звернулася у міліцію. Правоохоронці додзвонилися до сина Марії. Той сказав, що поїхав до Івано-Франківська і ввечері повернеться. По обіді жінка знайшла свого сина у обласному центрі. Той вже встиг оформити два кредити на придбання двох плазмових телевізорів на загальну суму 15549 грн. Точніше, ці кредити його переконав оформити К., обіцяючи взяти його на високооплачувану роботу і сказав, що буде сам погашати кредитну заборгованість. За словами пані Марії, її син мав намір ще оформити декілька кредитів, але його вчасно знайшли родичі і забрали додому.

Для спільного бізнесу
Це не єдиний випадок, коли обманом К. заволодів чужим майном. Правда, один із кредитів він оформив і на себе, хоча сплачувати його навіть не збирався. У 2006 році подав до АКБ «ІМЕКСБАНК» фіктивні довідки про фінансову діяльність, де було зазначено, що він отримує значні прибутки. У той же час у Коломийську податкову інспекцію подав звіти про те, що жодних прибутків не має. Банк, не перевіривши підроблені документи, надав К. кредит на суму 49 840 гривень – нібито для купівлі деревообробних верстатів. Для гарантії уклав договір із банком, за яким ці ж верстати стали гарантією повернення кредиту. Гроші банк перерахував підприємцю, який виготовив верстати, і взяв їх під заставу. Заставні верстати К. успішно продав за 100 тисяч гривень, а гроші і не думав повертати банку. Та на цій афері він не зупинився і далі почав шукати легкого заробітку. К. шукав довірливих людей. Представлявся приватним підприємцем, який займається виготовленням будівельних матеріалів на території заводу ЖБК у с. Сопів Коломийського району. Обіцяв людям взяти їх на високооплачувану роботу, комусь навіть пропонував зробити партнером по бізнесу. Але для цього умовляв їх брати кредити, і таким чином вкладати гроші у розвиток спільного бізнесу. Після цього він забирав документи на оформлені кредити, мотивуючи це тим, що сам їх буде сплачувати. Люди не відразу розуміли, що їх обшахрували. Для «розвитку спільного бізнесу» дехто взяв не один кредит. Бували випадки, що у сім’ї чоловік і дружина одночасно взяли по чотири-п’ять кредитів. Коли постраждалі зрозуміли, що їх обманули, почали звертатися до суду, у міліцію. За словами потерпілих, правоохоронні органи не хотіли одразу братися за ці справи. Довелося втрутитися СБУ. У результаті 14 справ постраждалих опинилося у Коломийському міськрайонному суді. Двоє обманутих не витримали і покінчили життя самогубством. Крім того, є такі випадки, коли у постраждалих або не прийняли заяву, або вони самі нікуди не зверталися.

Скасований вирок
Коломийський міськрайонний суд під головуванням судді Кавацюка виніс вирок 4 березня цього року. К. отримав три роки позбавлення волі. Із 14 потерпілих повністю задовольнив позовні вимоги тільки двох постраждалих. А справи двох потерпілих взагалі залишив без розгляду. Один із них добровільно виступив поручителем при оформленні кредиту у банку, інший взяв у кредит машину, за яку К. деякий час таки сплачував борг. Інші 12 потерпілих, справи яких зараз у суді, оформили кредити на загальну суму майже 240 тисяч гривень. Оскільки тільки дві справи були задоволені, люди подали апеляцію. Івано-Франківський апеляційний суд скасував вирок Коломийського міськрайонного суду і повернув справу для нового розгляду у Коломию, змінивши тільки головуючого суддю. Перше засідання суду відбулося у середу, 17 червня. За приблизними підрахунками справа затягнеться мінімум на рік. Але ніхто не гарантує, що для всіх постраждалих ця історія завершиться успішно. Наразі К. знаходиться під вартою. А отже, поки що нікого не надурить. Марія Гаврилюк

к списку