Напишите
Позвоните нам
+38 044 495 60 53, 044-492-90-92Иностранный банк с международными инвестициями
+38 044 495 60 53

Google+

Навигатор

Ми створили «Навігатор», щоб надавати вам компетентне пояснення фінансових та економічних новин без паніки та політики. Сподіваємося, наші зважені тлумачення дозволять вам почуватися більш впевнено у світі українських фінансів, що постійно змінюється.

www.platinumbank.com.ua
0 800 308 308

Звонки с телефонов всех операторов
связи Украины беспатные.
Только для совершеннолетних.

21.06.2015

Картки і готівка - плюси і мінуси


Зараз вже складно уявити собі життя без пластикових карток, хоча в наш побут вони увійшли зовсім недавно. А от в Європі вони давно стали частиною повсякденного життя. Цікавим є те, що українські споживачі підтримують цей тренд  навіть в більшій мірі, ніж європейські громадяни. Це показали результати опитувань, проведених MasterCard.

MasterCard провів онлайн-опитування серед 3310 мешканців (старших за 18 років) у наступних восьми країнах: Іспанії, Італії, Німеччини, Швеції, Великобританії, Франції, Польщі та Україні. Більшість з них під час відпочинку надають перевагу безготівковому розрахунку. Україна в опитуванні посіла перше місце. Використовувати платіжну картку частіше згодні 70% українських громадян, 69% - не хочуть втрачати час в пошуках банкомата, а 57% переконані, що з розвитком інновацій готівкові розрахунки залишаться в минулому. Ці показники значно вищі ніж у європейських країнах.

У чому ж різниця між використанням пластикових карток та готівки?

Пластикова картка

Пластикова картка економить місце в гаманці і, звичайно ж, береже нерви. Не потрібно носити при собі великі суми і турбуватися про їх збереження. Опинившись за кордоном, можна зняти кошти в будь-якій іноземній валюті, навіть якщо у вас тільки гривневий рахунок.
Крім того, з карткою можна додатково заробляти - на залишок коштів нараховуються відсотки. Картки дозволяють економити - немає багатьох комісій, безліч операцій з картками можна здійснити через інтернет-банкінг, що є значно дешевшим, ніж ті ж операції у відділенні.

Картка допоможе уникнути великих втрат. При втраті картки, її можна заблокувати або швидко перекинути гроші на іншу. Не треба зв'язуватися з обмінними пунктами, які в деяких країнах складно знайти. За необхідності термінового переказу коштів, гроші на свою картку від рідних і близьких можна отримати практично миттєво.

До мінусів можна віднести конвертації за карткою, коли ви знаходитесь за кордоном, і комісії при знятті з «чужих банкоматів». Також неприємним може бути момент, якщо банкомат «проковтнув» картку. У своїй країні можна отримати гроші у відділенні, але закордоном це зробити буде проблематично.

Готівкові гроші

Найбільший плюс - гроші є тут і зараз, ніяких проблем з банкоматами та комісіями. Ніяких конвертацій. Готівку приймають скрізь, у тому числі на ринках і т.д.

Однак готівкові гроші додають хвилювань - некомфортно носити з собою великі суми. Якщо гроші вкрадуть, то повернути їх не вийде. Якщо ви опинилися далеко і виникла необхідність у додатковій сумі, її доведеться переслати з високою комісією через Western Union або подібний сервіс. А якщо під час перебування за кордоном витрачено менше, то виникає необхідність додаткового обміну. Крім того, в інтернет-торгівлі, яка все більше набирає обертів, готівкові гроші непотрібні.

У сучасному світі оптимально дотримуватися балансу між картками та готівкою. Краще тримати основну суму на картці, маючи при собі невелику кількість готівкою.Якщо ви хочете бути в курсі останніх новин від Навігатора, залиште вашу електронну адресу:

Читайте також: