Напишите
Позвоните нам
+38 044 495 60 53, 044-492-90-92Иностранный банк с международными инвестициями
+38 044 495 60 53

Google+

Навигатор

Ми створили «Навігатор», щоб надавати вам компетентне пояснення фінансових та економічних новин без паніки та політики. Сподіваємося, наші зважені тлумачення дозволять вам почуватися більш впевнено у світі українських фінансів, що постійно змінюється.

www.platinumbank.com.ua
0 800 308 308

Звонки с телефонов всех операторов
связи Украины беспатные.
Только для совершеннолетних.

11.06.2015

Закон про дострокове зняття депозитів: чи варто хвилюватися вкладникам?


Президент Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов повернення строкових депозитів». Як відомо, документ був ухвалений Верховною Радою 14 травня. Паралельно були затверджені зміни до Цивільного кодексу, який регулює договірні відносини, та закону «Про цінні папери та фондовий ринок», який регулює оплату ощадних (депозитних сертифікатів).

У суспільстві таку ініціативу оцінюють неоднозначно. А ось банкіри прийняття такого закону очікують давно.

Суть закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов повернення строкових депозитів»

Закон спрямований на стабілізацію ресурсної бази банків шляхом збалансування депозитів та активних операцій  банків за термінами. Відповідно до внесених змін  клієнти банку матимуть право отримати вклади та нараховані по ним відсотки за строковим банківським договором після закінчення терміну дії договору. При цьому дострокове повернення цього вкладу та нарахованих відсотків за цим вкладом можливе виключно у випадку, коли це передбачено умовами договору банківського строкового вкладу.

«Закон дозволить знизити ризики банківської системи в результаті більш ефективного управління ліквідністю. Адже проблема дострокового зняття депозитів та незабезпеченості ресурсами банківських операцій є однією з основних причин низької ліквідності й неплатоспроможності банків», – йдеться у повідомленні НБУ України.

«Закріплення на законодавчому рівні реальної терміновості депозитів фізичних осіб надасть банкам можливість у перспективі сформувати надійну ресурсну базу для середньо- та довгострокового кредитування економіки, а також зменшити процентні ставки за кредитами», – зазначили в Нацбанку.

Заборона дострокового зняття депозиту – звичайна міжнародна практика

Експерти відзначають, що заборона дострокового зняття депозитів є нормальною практикою і правильним кроком.

«Банк залучає депозити на певний строк, а потім видає кредити на певний строк. Якщо не діє правило, що депозит повинен лежати в банку певний час, то в банку немає джерела для кредитів. Якщо ми наполягаємо на достроковому знятті депозиту, то й банк повинен мати право достроково вимагати від нас повернення своїх коштів», – розповідає економічний експерт Борис Кушнірук.

З метою захисту інтересів вкладників, які не вимагають повернення суми строкового вкладу зі спливом строку, та уникнення зловживань з боку банків, зацікавлених і надалі співпрацювати з клієнтом на умовах більш вигідних для банку, договір банківського вкладу вважатиметься продовженим лише на умовах вкладу на вимогу. Тобто пролонгація договору на умовах строкового вкладу можлива тільки у разі особистого переукладання угоди вкладником.

Головне, що треба розуміти у зв’язку з цим законом: у перспективі відміна дострокового зняття вкладів підвищить ліквідність банків і дасть змогу загальмувати відтік депозитів. Якщо відтоки депозитів зупиняться, банки зможуть відновити кредитування, і це значно покращить економічну ситуацію.Якщо ви хочете бути в курсі останніх новин від Навігатора, залиште вашу електронну адресу:

Читайте також: