Напишите
Позвоните нам
+38 044 495 60 53, 044-492-90-92Иностранный банк с международными инвестициями
+38 044 495 60 53

Google+

Навигатор

Ми створили «Навігатор», щоб надавати вам компетентне пояснення фінансових та економічних новин без паніки та політики. Сподіваємося, наші зважені тлумачення дозволять вам почуватися більш впевнено у світі українських фінансів, що постійно змінюється.

www.platinumbank.com.ua
0 800 308 308

Звонки с телефонов всех операторов
связи Украины беспатные.
Только для совершеннолетних.

08.06.2015

Що таке депозитний сертифікат?


У квітні 2015 банки почали активно рекламувати іменні депозитні сертифікати. Українцям цей продукт цікавий поверненням вкладених грошей (переважно,  у валюті) без обмежень НБУ, а банкам - можливістю залучити кошти на довший термін.

Депозитний сертифікат - це іменний цінний папір, який засвідчує суму депозиту, внесеного в банк, і права вкладника (власника сертифіката) на отримання  суми депозиту й обумовлених у сертифікаті відсотків після закінчення встановленого терміну.

Депозитні сертифікати схожі одночасно і на депозити, і на цінні папери з високим ступенем захисту від підробки. Вони випускаються банками. Власник сертифіката має право знову продати їх банку й отримати заздалегідь обумовлену прибутковість у вигляді відсотків. На сертифікаті вказуються дані вкладника, а також основні умови його випуску, обігу та погашення.  Процентна ставка фіксується банком на момент видачі сертифіката й не змінюється протягом усього терміну розміщення коштів.

Однією з головних переваг депозитного сертифіката є те, що він дозволяє  без жодних обмежень (навіть тих, які встановлені НБУ)  отримати свої кошти, наприклад, в іноземній валюті. Вкладнику немає необхідності забирати свої гроші частинами - він отримає всю суму одразу.

Ставка  за депозитним сертифікатом є фіксованою на весь термін розміщення. Вона не зростатиме, але, з іншого боку, не може і знизитися. Іменний депозитний сертифікат можна порівняти з депозитом без права поповнення - він не дає можливості збільшувати суму вкладу, але надійно зберігає вкладену суму і дає змогу заробити.  Після прийняття закону про дострокове повернення вкладів (№ 1195, 14 травня 2015р.), кошти з депозитного сертифіката не можна зняти достроково, так само як і з будь-якого депозиту. Дохід із сертифіката оподатковується так само, як і депозити.

Крім можливості зняття коштів в іноземній валюті без обмежень, у цього продукту є ще декілька плюсів. По-перше, кошти, вкладені в іменний депозитний сертифікат, відшкодовуються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб у випадку, якщо банк стане неплатоспроможним. По-друге, депозитний сертифікат вкрай складно підробити. Однією із важливих переваг є багаторівневий захист бланків іменних сертифікатів: вони виробляються на спеціальному обладнанні з використанням низки складних захисних технологій, які роблять підробку практично неможливою. У разі втрати, цінний папір можна відновити за плату.

Platinum Bank планує найближчим часом почати випуск депозитних сертифікатів. Катерина Рожкова, виконуюча обов'язки Голови Правління Platinum Bank зазначає: «Ми перебуваємо наразі на завершальній стадії розробки такого інструмента, як іменні депозитні сертифікати у валюті. Сертифікат - це цінний папір. З цінним папером можна здійснювати різні операції — наприклад, він може бути інструментом застави. На сьогоднішній день спостерігається особливий інтерес до валютних сертифікатів, і це, безумовно, пов'язано з обмеженням видачі коштів з валютних рахунків. Купуючи такий сертифікат, клієнт може отримати всю суму у валюті без будь-яких обмежень. Це є вагомою перевагою».Якщо ви хочете бути в курсі останніх новин від Навігатора, залиште вашу електронну адресу:

Читайте також: