Напишите
Позвоните нам
+38 044 495 60 53, 044-492-90-92Иностранный банк с международными инвестициями
+38 044 495 60 53

Google+

Навигатор

Ми створили «Навігатор», щоб надавати вам компетентне пояснення фінансових та економічних новин без паніки та політики. Сподіваємося, наші зважені тлумачення дозволять вам почуватися більш впевнено у світі українських фінансів, що постійно змінюється.

www.platinumbank.com.ua
0 800 308 308

Звонки с телефонов всех операторов
связи Украины беспатные.
Только для совершеннолетних.

27.05.2015

Що таке технічний дефолт


Сьогодні багато політиків говорять про те, що Україні загрожує дефолт. Їхні оцінки дуже різняться. Деякі стверджують, що дефолт неминучий. Другі дотримуються позиції, що скорочення державних витрат, реформа економіки та іноземна допомога допоможуть уникнути цієї сумної долі.

Поняття «дефолт» і «технічний дефолт»

Розрізняють поняття дефолту і технічного дефолту. Дефолт - це коли якийсь суб'єкт, що отримав раніше кредит, оголошує себе повністю нездатним виконати по ньому зобов'язання.
Технічний дефолт - від виконання зобов'язань не відмовляються повністю, але звертаються до кредиторів з проханням змінити умови позики. Тобто, наприклад, якщо боржник хоча б на тиждень затримав виплату по боргу або домовився з кредиторами про зміну графіка погашення - це технічний дефолт.

Тому якщо і є ймовірність настання дефолту України, то це може бути технічний дефолт.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко вважає, що Україна одного разу вже пережила технічний дефолт:

- У 1998 році в Україні був технічний дефолт. Тоді уряд свої державні цінні папери, ОВДП (облігації внутрішньої державної позики), замінило на КОВДП (конверсійні облігації внутрішньої державної позики). КОВДП мали плаваючу ставку і не дуже високу. Їх випустили строком на 5 років. І потім Україна всі ці КОВДП погасила.

Вплив технічного дефолту на кредити та депозити

Багато людей вважають: якщо держава оголосить дефолт, то можна буде не повертати банкам кредити. Інші бояться, що в разі дефолту банки не виплатять депозити.

Дефолт жодним чином не пов'язаний з депозитами або кредитами фізичних осіб. Фактично дефолт може торкнутися тільки людей, які зараз володіють ОВДП. Але таких у нашій країні мало.
Дефолт нікому не вигідний

Дефолт (не технічний ) - це завжди втрата іміджу країни. Після дефолту іноземні інвестиції неможливі. Це може призвести до ситуації, коли наші банки і компанії не зможуть залучати кредити за кордоном. Тоді ряд підприємств і фінустанов будуть змушені скоротити свій бізнес, скоротити персонал та свої обороти. Ми впевнені, що керівництво країни не зацікавлене у такій втраті щойно набутого на світовій арені іміджу вільної, чесної і працьовитої країни,  і докладе максимальних зусиль щодо реструктуризації існуючих боргів та подальшого вчасного виконання зобов’язань за зовнішніми позиками. 

Як сама Україна не зацікавлена ​​в дефолті, так і МВФ і ЄС не зацікавлені в дефолті України, оскільки, якщо ми не будемо платити за своїми зобов'язаннями, то потенційні проблеми виникнуть у тих структур, яким ми ці гроші не заплатимо. Принцип доміно в економіці ніхто не скасовував і проблеми, створені неповерненням українських боргів, можуть бумерангом вдарити по економіках країн, яким ми ці борги не повернули.
На нашу думку, якщо процес реформ буде запущений, світ побачить, що Україна рухається в правильному напрямку, нам підуть назустріч як в питаннях реструктуризації існуючих боргів, так і в питаннях надання додаткової фінансової підтримки.Якщо ви хочете бути в курсі останніх новин від Навігатора, залиште вашу електронну адресу:

Читайте також: