Напишите
Позвоните нам
+38 044 495 60 53, 044-492-90-92Иностранный банк с международными инвестициями
+38 044 495 60 53

Google+

Навигатор

Ми створили «Навігатор», щоб надавати вам компетентне пояснення фінансових та економічних новин без паніки та політики. Сподіваємося, наші зважені тлумачення дозволять вам почуватися більш впевнено у світі українських фінансів, що постійно змінюється.

www.platinumbank.com.ua
0 800 308 308

Звонки с телефонов всех операторов
связи Украины беспатные.
Только для совершеннолетних.

25.05.2015

Як банки протидіють сумнівним операціям


Останнім часом збільшилася кількість обвинувачень банків у фінансуванні різних махінацій, відмиванні грошей і т.д. Клієнти непокояться, задають багато питань з цього приводу. Хочемо розвіяти страхи, в більшості своїй необгрунтовані, і розповісти, яким чином банки протидіють сумнівним операціям. Роблять вони це за допомогою функції фінансового моніторингу.

Фінансовий моніторинг - це, по суті, внутрішній фінансовий контроль банку. Діяльність, націлена на виявлення операцій, пов'язаних з легалізацією доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванням тероризму, чи розповсюдженням зброї масового знищення.

Контроль за виконанням функції фінансового моніторингу здійснюють одразу кілька державних установ. Відразу зазначимо, що дані дії не є порушенням закону про банківську таємницю - вони обговорені в законодавчих актах, що регламентують діяльність кожного банку. Крім того, потрібно відзначити, що функція моніторингу фінансових операцій була передана банкам саме тому, щоб державні органи не отримували доступ до всіх фінансових операцій компаній і громадян України.

Контролювати свої операції зобов'язані банки не тільки в Україні, але й в усьому світі. Фінансовий моніторинг не пов'язаний із забороною на проведення операцій окремих осіб, він спрямований на протидію злочинної діяльності.

Існує три основних види фінансового контролю:

Ідентифікація клієнта
Ця вимога означає, що в разі проведення будь-яких операцій клієнта попросять пред'явити паспорт, можливо, заповнити анкету. Для того, кому нема про що турбуватися, ніяких загроз така операція не несе. Якщо ж хтось планує розмістити в банку гроші, отримані в результаті злочину, він буде зобов'язаний повідомити банку свої дані, що істотно ускладнює завдання легалізації злочинних доходів. Додатково якщо ж в ході здійснення різних операцій будуть виявлені певні підозри, то такого клієнта можна буде досить швидко знайти.

Обов'язковий моніторинг
Всі операції в банку кожен день аналізуються на наявність визначених законодавством ознак, які можуть свідчити про злочинну діяльність. Якщо такі ознаки виявлені, інформація про операцію направляється в спеціально уповноважений державний орган.

Моніторинг підозрілих операцій
Підозрілі операції - це операції, не прийняті в повсякденній практиці, і які сильно відрізняються від звичайних платежів. Для них немає чітких та однакових критеріїв, але є певні сумнівні ознаки, і інформувати про них входить в обов'язок фахівців відповідної компетенції.. Прикладом такої операції може бути, наприклад така – рахунок на три мільйона грн. з призначенням платіжу «За мед» . Операція може виявитися і реальною, але звернути увагу на неї – обов’язок банку.У разі підозрілої операції, за законом банк може відмовити клієнту в її проведенні


Як зазначає Ігор Індик, відповідальний співробітник Platinum Bank за  фінансовий моніторинг: "Штрафні санкції за порушення правил фінансового моніторингу настільки серйозні, що для банку немає сенсу у веденні неправомірної діяльності. Так ризикувати може тільки банк, який прямо бере участь у злочинних схемах. Але тут скоріше мова йде про маленькі, абсолютно непублічні банки. Для банків з нормальною репутацією, розвиненим бізнесом і системою відділень неможливо брати участь у сумнівних угодах, «відмивати гроші», як іноді про це безпідставно пишуть ЗМІ. Тому,  якщо клієнт звертається в банк з нормальною ринковою репутацією, він може бути впевнений, що діяльність з фінмоніторингу ведеться, і ніякому «відмивання грошей» місця там бути не може. »Якщо ви хочете бути в курсі останніх новин від Навігатора, залиште вашу електронну адресу:

Читайте також: