Напишите
Позвоните нам
+38 044 495 60 53, 044-492-90-92Иностранный банк с международными инвестициями
+38 044 495 60 53

Google+

Навигатор

Ми створили «Навігатор», щоб надавати вам компетентне пояснення фінансових та економічних новин без паніки та політики. Сподіваємося, наші зважені тлумачення дозволять вам почуватися більш впевнено у світі українських фінансів, що постійно змінюється.

www.platinumbank.com.ua
0 800 308 308

Звонки с телефонов всех операторов
связи Украины беспатные.
Только для совершеннолетних.

12.05.2015

На чому заробляють банки


Незважаючи на те, що практично всі громадяни України користуються послугами банків, далеко не всі розуміють, як вони функціонують і з чого утворюється їх дохід. Ми вирішили розповісти про основні моменти банківської діяльності.

Що таке банк?
Банк - це фінансова організація, що працює на комерційних засадах, в інтересах клієнтів та акціонерів. Діяльність банків регулюється центральними банками, в Україні це НБУ (Національний банк України). Принцип роботи будь-якого банку зводиться до перерозподілу грошей між тими, у кого є вільні кошти і тими, у кого їх не вистачає. Фактично, банк – це фінансовий посередник.

Операції банку
Банківські операції можна поділити на 3 види:

• пасивні операції - залучення ресурсів, в результаті чого виникають  витрати банку у вигляді відсотків за користування ресурсами;
• активні операції - це ті операції, які «повинні» принести банку дохід, в основному це кредити;
• комісійно-посередницькі - винагорода за послуги, які надає банк в силу своєї специфічної діяльності.

Пасивні операції
Банківська діяльність починається з залучення коштів для майбутніх операцій.

Всі залучені грошові ресурси можна поділити на депозити (короткострокові і довгострокові) та поточні рахунки (до запитання та карткові). Депозит - це кошти, передані на зберігання банку, вони підлягають поверненню у визначений термін за певних умов. Депозити  можуть мати як фізичні, так і юридичні особи.

Ставки по депозитах зазвичай нижче, ніж ставки за кредитами. Різниця між вартістю залучених коштів та вартістю розміщення коштів і становить дохід банку. Фактично, депозит – це витрати банку, а ставка за депозитом – це вартість користування грошима, яку банк має сплатити разом з поверненням цих грошей.  

Активні операції

Після того, як банк залучив ресурси, він видає кредити, і тепер вже кредитні клієнти сплачують банку за користування грошима.

Комісійні доходи за операціями.
Комісійні доходи банки одержують від здійснення платежів і надання інших розрахункових послуг. Це можуть бути комісії за відкриття рахунку, отримання грошових переказів, розрахунково-касове обслуговування, обслуговування пластикових карт і т.д.

Усі ці операції, щоб бути на належному високому рівні, потребують використання ресурсів банку  – людських  та технічних. Операції у відділенні дорожчі, ніж  при здійсненні їх  через Інтернет банкінг. Інтернет-операції не такі затратні,  тому вони  вигідніші для клієнтів.

Прибуток
Прибуток комерційного банку - це основний фінансовий результат діяльності банку, який визначається як різниця між усіма доходами і витратами. Якщо витрати перевищують доходи, то цей результат має негативне значення і його називають збитком.

Чистий прибуток - це кінцевий фінансовий підсумковий показник, що відображає результат усіх напрямків роботи банку, що залишається в його розпорядженні після сплати податків та інших обов'язкових платежів.


Підводячи підсумок, можемо казати, що банки заробляють на активних операціях (кредитах) та комісіях. Але слід зазначити, що їх діяльність залежить від багатьох факторів, в тому числі від загальної економічної і політичної ситуації в країні.Якщо ви хочете бути в курсі останніх новин від Навігатора, залиште вашу електронну адресу:

Читайте також: