Напишите
Позвоните нам
+38 044 495 60 53, 044-492-90-92Иностранный банк с международными инвестициями
+38 044 495 60 53

Google+

Навигатор

Ми створили «Навігатор», щоб надавати вам компетентне пояснення фінансових та економічних новин без паніки та політики. Сподіваємося, наші зважені тлумачення дозволять вам почуватися більш впевнено у світі українських фінансів, що постійно змінюється.

www.platinumbank.com.ua
0 800 308 308

Звонки с телефонов всех операторов
связи Украины беспатные.
Только для совершеннолетних.

08.04.2015

Що таке банківська таємниця і коли вона може бути розкрита


Банківська таємниця до недавнього часу була невід’ємним атрибутом роботи банку. Але зараз ситуація може докорінно змінитись, i ми розповімо, як.

Банківська таємниця – це інформація про діяльність і фінансовий стан клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта.

Банківською таємницею, зокрема, є:

  • відомості про банківські рахунки клієнтів
  • операції, проведені на користь чи за дорученням клієнта
  • здійснені клієнтом угоди
  • системи охорони банку та клієнтів
  • інформація про організаційно-правову структуру юридичної особи – клієнта
  • відомості про комерційну діяльність клієнтів чи комерційну таємницю
  • коди, що використовуються банками для захисту інформації.

Банк нікому не може розголошувати будь-які дані про клієнта та повинен вжити всіх можливих заходів, аби захистити інформацію. Але існує декілька виключень, коли банківська таємниця може бути розкрита. Це, наприклад, коли зі спеціальним письмовим запитом до банку звертається сам клієнт, або є рішення суду.

 Крім  того, банк має розкрити інформацію про окремі операції органам прокуратури, СБУ, МВС, антимонопольного комітету, податкової служби, національної комісії з цінних паперів  на їх письмову вимогу. Також  банк має право передавати конфіденційну інформацію іншим банкам і НБУ при наданні кредитів і банківських гарантій, а також під час спеціальних перевірок.

Тобто, у рідких випадках держоргани можуть отримати інформацію про стан рахунку та проведені операції. Але ці письмові запроси, щоб мати юридичну силу, повинні бути зроблені у спеціальній формі, з дотриманням багатьох умов.

Зараз, коли світ глобалізується і особливого значення набуває прозора система оподаткування, поняття банківської таємниці може бути переглянуте. Раніше люди сплачували податки у бюджет своєї держави переважно лише з тих доходів, які знаходились на рахунках у цій державі. А ось кошти, що знаходились на рахунках у банках інших держав, були для податкової невидимі. Але, вірогідно, ці часи незабаром скінчаться.  

На проведеному в Берліні 28 і 29 жовтня 2014 року  7-му Глобальному форумі з прозорості та обміну інформацією в податкових цілях представники 51 країни підписали угоду, що передбачає щорічний автоматичний обмін даними про банківські рахунки та доходи нерезидентів. «Банківська таємниця в своїй колишній формі зжила себе. Вона більше не вписується в епоху, коли громадяни, натиснувши кнопку в Інтернеті, можуть переміщувати свої гроші по всьому світу», - проголосив міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле. Він запевняє, що з введенням нового механізму ухилення від податків стане набагато важче.

Ця угода набуде чинності не раніше 2017 року, а до того часу урядам країн, що ії підписали, ще належить затвердити його в національних парламентах. Тим не менш, дану подію вже по праву можна назвати революційною, оскільки головними умовами розвитку світової фінансової системи тепер стануть глобалізація і прозорість. Україна приблизно через чотири роки теж може приєднатися до цієї угоди, бо є членом Глобального форуму.

Сучасний світ рухається до глобальної прозорості в питаннях фінансів, тому  значення і можливості банківської таємниці теж трансформуються. Швейцарія, яка віками вважалася самою надійною країною для банків, вже не є синонімом банківської таємниці, бо також приєдналася до угоди. Можна зробити висновок, що банки, як і раніше, будуть максимально зберігати таємницю, але при підозрі на зловживання повинні і будуть допомагати правоохоронним органам.Якщо ви хочете бути в курсі останніх новин від Навігатора, залиште вашу електронну адресу:

Читайте також: