Напишите
Позвоните нам
+38 044 495 60 53, 044-492-90-92







Иностранный банк с международными инвестициями
+38 044 495 60 53

Google+

Навигатор

Ми створили «Навігатор», щоб надавати вам компетентне пояснення фінансових та економічних новин без паніки та політики. Сподіваємося, наші зважені тлумачення дозволять вам почуватися більш впевнено у світі українських фінансів, що постійно змінюється.

www.platinumbank.com.ua
0 800 308 308

Звонки с телефонов всех операторов
связи Украины беспатные.
Только для совершеннолетних.

07.04.2015

Інвестиційний клімат України – чи є перспективи покращення?


Щоб економіка могла зростати, країна повинна мати привабливий інвестиційний клімат. Тобто, постійно отримувати приплив грошей у різні економічні галузі. Інвестиційний клімат у державі складається з багатьох чинників. Найбільш важливими є ступінь довіри інвесторів до держави, стабільність та передбачуваність економічної і політичної ситуації, прозорі ринкові механізми, наявність відповідної ринкової інфраструктури, зростаюча економіка.

Зараз, на жаль, наша країна не спроможна все це запропонувати. За відомим рейтингом Doing Business (рейтинг легкості ведення бізнесу) від Світового банку зараз Україна на 96 місці. Ми вирішили розглянути перспективи покращення ситуації і для цього наведемо декілька обнадійливих фактів.

 

Подолання корупції


Уряд намагається боротися з корупцією, яка є найбільшою проблемою для інвесторів.

Міністр економічного розвитку України Айварас Абромавічус заявив, що Україна до 2017 року повинна істотно поліпшити свої позиції в рейтингу легкості ведення бізнесу і зайняти в ньому 50-е місце. «Ми будемо радувати бізнес тим, що будемо спрощувати ведення бізнесу. Зараз ми на 96-му місці в рейтингу Doing Business, через два роки хочемо бути на 50-му місці, - сказав міністр. - Будемо боротися з корупцією шляхом дерегуляції. Думаю, що в найближчому майбутньому ми побачимо, що інвестори повертаються в нашу країну ».

 

Вдосконалення законодавства


Для підтримки найбільш перспективних галузей економіки та залучення інвесторів необхідні зміни в законодавстві, и вони відбуваються.

2 квітня 2015р. Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)". Цей закон є важливим для аграрного сектору. Адже він скасовує необхідність отримання 14 дозвільних документів (сертифікатів, ліцензій).Законом спрощується процедура започаткування та ведення бізнесу, скорочуються погоджувальні процедури, зменшується вплив державних органів на діяльність компаній, підвищується рівень захисту прав інвесторів.

Аграрний сектор є одним з найважливіших в економіці України. Девід Холперт, який вважається одним з найуспішніших інвесторів, які працювали в Україні (володіє міноритарною часткою в «Platinum Bank), зазначає: «Cьогодні аграрний бізнес може стати локомотивом розвитку України. Україна була годувальницею всієї Європи».

Крім того, 07 квітня 2015р. у другому читанні без будь-яких змін був прийнятий законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів". Він спрямований на збільшення привабливості  українських компаній для інвесторів, у тому числі і за рахунок підвищення захисту прав акціонерів, що володіють невеликим пакетом акцій, який не дозволяє брати учать в управлінні компанією. Це також сприятиме покращенню інвестиційного клімату в Україні.

 

Фінансові вливання


Незважаючи на складний стан економіки, фінанси все ж таки приходять в нашу країну, укладаються нові угоди про інвестиції.

Поштовхом до цього стало підписання угоди з МВФ, яке, по суті, крім реальної фінансової підтримки, зіграло також роль «фінансового індикатора» для інвесторів.

Наприклад, нещодавно Міністерство економічного розвитку і торгівлі та регіональний фонд прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) підписали меморандум про взаєморозуміння, який дасть можливість розпочати інвестиційну програму підтримки на 30 млн. доларів.  Також американський мільярдер і фінансист, засновник фонду "Відродження" Джордж Сорос готовий інвестувати в Україну 1 млрд. доларів.

Наприкінці березня було повідомлено про підписання чеку на турецькі інвестиції в Україну  - більше 3 мільярдів гривень від компанії Turkcell за отримання ліцензії на мобільний зв’язок третього покоління. 

Додамо, що експерти Світового банку відзначали, що наша країна має великий потенціал. У числі його чинників експерти банку називали наявність в Україні третини світового чорнозему, вигідне географічне положення, досить великий внутрішній ринок, а також цілком розвинену інфраструктуру і індустріальну базу. І хоча ще дуже багато потрібно працювати для суттєвого покращення інвестклімату, для того, щоб,  Україна стала дійсно привабливою для інвестицій, головне, що цю роботу вже розпочато.



Якщо ви хочете бути в курсі останніх новин від Навігатора, залиште вашу електронну адресу:

Читайте також: