Напишите
Позвоните нам
+38 044 495 60 53, 044-492-90-92Иностранный банк с международными инвестициями
+38 044 495 60 53

Google+

Навигатор

Ми створили «Навігатор», щоб надавати вам компетентне пояснення фінансових та економічних новин без паніки та політики. Сподіваємося, наші зважені тлумачення дозволять вам почуватися більш впевнено у світі українських фінансів, що постійно змінюється.

www.platinumbank.com.ua
0 800 308 308

Звонки с телефонов всех операторов
связи Украины беспатные.
Только для совершеннолетних.

23.03.2015

3G - інновації для життя, для банків та бізнесу


Поява 3G зв'язку була очікуваною і обговорюваною подією. І ось 23 лютого 2015 року три найбільші оператори в Україні:"Астеліт" (ТМ life :)), "МТС Україна" і "Київстар" отримали ліцензії на зв’язок в стандарті UMTS (3G).

За умовами ліцензії, зв'язок в першому регіоні повинні запустити протягом 6 місяців після проведення конкурсу, протягом 18 місяців запустити мережу на території всіх обласних центрів, а протягом 6 років - на території всіх районних центрів і всіх населених пунктів з населенням більше 10 000 чоловік.

Що 3G означає для повсякденного життя українців?

Для українців переваги нового зв'язку 3G будуть відчутні в більш високій швидкості передачі даних ("швидкий мобільний інтернет") і більш високій якості голосового зв'язку в умовах високого навантаження на мережу. Що стосується швидкості, то вона повинна бути не нижче нормативних 2 Мбіт / с, а реально може досягати 20-25 Мбіт / с. Це означає, що завантаження будь-якої інформації буде відбуватися не кілька хвилин, як раніше, а кілька секунд. До того ж, через мобільний інтернет будуть доступні голосові та відео виклики по Skype і Viber.

Швидкий інтернет покриє всю територію країни, де зараз працює GSM-зв'язок. Єдиний виняток - регіони, в яких зараз проходять бойові дії: через ризики для життя технічного спеціаліста оператори не будуть встановлювати обладнання для 3G на вишках зв'язку. На звільнених же територіях Донбасу мережу побудують.

Що це означає для банків і бізнесу в цілому?

Новий зв’язок є позитивною новиною для банків, тому що дистанційні канали обслуговування та інтернет-банкінг стануть більш доступними, що збільшить клієнтську базу та зробить банківський сервіс більш ефективним. Це станеться за рахунок того, що 3G-мережа допоможе полегшити доступ в інтернет у тих регіонах, куди невигідно прокладати кабель, і це істотно підвищить якість життя у віддалених населених пунктах: розплатитися карткою або за допомогою смартфона можна буде де завгодно. До того ж мобільні банківські пункти обслуговування клієнтів отримають змогу обслуговувати клієнтів швидше та більш якісно.

Радник Мінекономрозвитку Олена Мініч каже, що швидкий інтернет потрібен для бізнесу - це збільшить продуктивність праці співробітників за рахунок підвищення їх мобільності. Крім того, отримає розвиток технологія "Інтернет речей" - будь-який пристрій з процесором (годинник, браслети, окуляри) можна буде підключити до Мережі: до 2020 року в світі буде близько 50 млрд. "розумних речей".

За оцінками експертів додамо, що тільки процес впровадження 3G-мереж призведе до створення додаткових 5-6 000 робочих місць. Кожен з операторів витратить близько $ 1 млрд. на модернізацію мережі. Буде ефект і від зростання мобільного трафіку. У дослідженні Deloitte і Cisco Systems стверджується, що його обсяг після впровадження 3G в країні щорічно зростав більш ніж удвічі, що призводило до зростання ВВП на 0,5%. Наявність постійного доступу до інтернету збільшує число послуг в мережі, стимулює зростання е-сommerce і т.д. Крім того, з'являється новий ринок мобільних рішень, і це також дає сильний поштовх у сфері стартапів (втілення в життя нових бізнес-ідей).

 Якщо ви хочете бути в курсі останніх новин від Навігатора, залиште вашу електронну адресу:

Читайте також: