Напишите
Позвоните нам
+38 044 495 60 53, 044-492-90-92Иностранный банк с международными инвестициями
+38 044 495 60 53

Google+

Навигатор

Ми створили «Навігатор», щоб надавати вам компетентне пояснення фінансових та економічних новин без паніки та політики. Сподіваємося, наші зважені тлумачення дозволять вам почуватися більш впевнено у світі українських фінансів, що постійно змінюється.

www.platinumbank.com.ua
0 800 308 308

Звонки с телефонов всех операторов
связи Украины беспатные.
Только для совершеннолетних.

17.03.2015

Яку користь несе кредит від МВФ для української економіки


Складна економічна ситуація в Україні не залишає байдужими інші держави і вони готові надати нашій країні фінансову допомогу. Зокрема, МВФ затвердив у середу, 11 березня, нову чотирирічну кредитну програму розширеного фінансування (EFF) для України обсягом 17,5 млрд доларів. Перший транш у розмірі 5 млрд. доларів Україна вже отримала.

Кредитні надходження повинні стабілізувати валютний ринок України і зміцнити гривню. Нагадаємо, загальний обсяг фінансової допомоги Україні може скласти 40 млрд.доларів. Крім МВФ, допомогти готові ЄС, США, ЄБРР, СБ та інші міжнародні партнери.

Україна зможе витратити частину коштів МВФ на збільшення золотовалютних резервів - приплив валюти в країну буде сприяти зміцненню гривні, знизить градус панічних настроїв у суспільстві, що, в свою чергу, позитивно позначиться і на стані української фінансової системи в цілому. Інша частина піде на погашення зовнішніх кредитів і підтримку фінансової стабільності, що допоможе країні уникнути дефолту та підвищить довіру іноземних інвесторів. Прем'єр міністр Арсеній Яценюк під час засідання Кабміну заявив, що гроші Фонду є запорукою того, що українська економіка почне зростати.

«Рада директорів Міжнародного валютного фонду прийняла рішення про виділення Україні 17,5 мільярда доларів США. Це чотирирічна програма, яка є відповіддю на проведені в Україні реформи і яка зобов’язує нас не зупинятися і рухатися далі – заявив Прем’єр . - Програма передбачає чотирирічний план економічної і фінансової стабілізації країни та додатково відкриває двері для отримання ще 7,5 мільярда доларів допомоги для стабілізації й росту української економіки. Таким чином, загалом протягом чотирьох років Україна отримає 25 мільярдів доларів США, які дадуть можливість нам стабілізувати економіку, стабілізувати фінансовий сектор, вони спрямовуються на стабілізацію валютного курсу країни і дадуть можливість рости українській економіці вже з 2016 року.»

У свою чергу глава Мінфіну Наталія Яресько наголосила: "Перший транш дає нам можливість відновити резервні фонди в Нацбанку і мати доступ уряду для своїх зовнішніх платежів і валютних коштів. Він повинен мати відразу якийсь ефект на стабільність фінансової системи, не тільки публічної державної, а й банківської… на поповнення золотовалютних резервів України має бути надано 2,2 млрд доларів, а 2,8 буде передано уряду для виконання своїх зобов'язань»

Провідні експерти вважають, якщо в Україні будуть впроваджені реформи, економіка не повинна буде спиратися тільки на кредитні ресурси. Країна потенційно в майбутньому зможе розраховувати на надходження інвестицій, розвиток бізнесу та стабілізацію ситуації. А це вже зовсім інші гроші. Їх якість інша - вони можуть надходити в більшому обсязі, працюють та мають конкретний та довготривалий результат. Вони дають країні можливість вийти на траєкторію стійкого економічного зростання.Якщо ви хочете бути в курсі останніх новин від Навігатора, залиште вашу електронну адресу:

Читайте також: