Напишите
Позвоните нам
+38 044 495 60 53, 096-277-59-64 044-492-90-92Иностранный банк с международными инвестициями
+38 044 495 60 53

Google+

Навигатор

Ми створили «Навігатор», щоб надавати вам компетентне пояснення фінансових та економічних новин без паніки та політики. Сподіваємося, наші зважені тлумачення дозволять вам почуватися більш впевнено у світі українських фінансів, що постійно змінюється.

www.platinumbank.com.ua
0 800 308 308

Звонки с телефонов всех операторов
связи Украины беспатные.
Только для совершеннолетних.

11.03.2015

Як працюватимуть банки, якщо введуть воєнний стан


Воєнний стан – це особливий режим, який вводиться у разі збройної агресії проти України чи нападу на неї.

На відміну від надзвичайного стану, який, за українським законодавством, не може тривати довше 60 днів, строк воєнного стану необмежений. Воєнний стан може бути введений як на всій території держави, так і в окремих її місцевостях.

Під час воєнного стану військові можуть обмежувати пересування громадян, забороняти діяльність партій і організацій, масові заходи, проводити обшуки, змінювати режим роботи ЗМІ та обмежувати доступ до інтернету.

Заздалегідь ніхто не знає, яких саме заходів буде вжито, оскільки законом передбачені декілька, серед яких обираються ті, що буду доречними на момент введення воєнного стану. Тому ми можемо описати максимальний перелік заходів, який передбачений для банківської системи.

Законом передбачено збільшення повноважень НБУ. Нацбанк може дозволити проведення фінансових операцій на підставі лише копій документів. В разі потреби банки зобов'язані забезпечити проведення операцій у вихідні дні.

Також НБУ матиме повноваження зупинення або повної заборони діяльності банку. В такому разі виконання касових операцій будуть здійснювати виключно територіальні управління НБУ та спеціально уповноважені банки.

Також в законі є можливість заборонити банкам не накопичувати готівкові кошти та цінності у розмірі, що перевищує поточні потреби, а переміщати готівку навіть між власними відділеннями можна лише за погодженням з територіальними управліннями НБУ. Зате у законі є дозвіл на пересувні відділення для обслуговування населення та військових формувань. У разі необхідності, НБУ також залишає за собою право встановлювати обмеження на зняття готівки громадянами.

Для забезпечення економіки в умовах воєнного стану, НБУ може проводити щомісячний моніторинг резервних фондів готівки на підставі яких приймати рішення про друк додаткових обсягів готівки.

Треба розуміти, що ані НБУ, ані керівництво країни не зацікавлене у перешкоджанні роботі банківської системи, яка є вкрай важливою для функціонування економічної системи. Тому у будь-якому разі мова не йде про націоналізацію депозитів або безпідставне вилучення коштів з банків. Мінфін опублікував наступну заяву:” В українських ЗМІ була оприлюднена інформація, згідно з якою Міністерство фінансів пропонує прийняти законопроект, який дозволить у разі введення воєнного стану або критичної ситуації з виконанням державного бюджету, проводити «тимчасову націоналізацію» вкладів її громадян в банках. Міністерство Фінансів заявляє, що прийняття таких радикальних і болючих для громадян кроків в Україні недоречне і не планується.»

 

Ми віримо, що навіть у разі прийняття рішення про введення воєнного стану, вжиті заходи суттєво не вплинуть на роботу банків, оскільки фінанси - це кров економіки, здоров`я якої є не менш важливим, ніж фізична безпека громадян і територій.Якщо ви хочете бути в курсі останніх новин від Навігатора, залиште вашу електронну адресу:

Читайте також: